برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان

Blog Article

هرگز توافقی به اتفاق آرا در مورد محبوب ترین زبان های برنامه نویسی وجود نداشته است و احتمالا هرگز نخواهد بود. با این حال، ما معتقدیم که تلاش برای ارائه راه هایی برای رتبه بندی محبوبیت زبان های برنامه نویسی، شایستگی دارد. این به ما کمک می کند تا روندها را در طول زمان ببینیم و نکاتی را به ما می دهد که روی چه چیزی تمرکز کنیم. در دنیای همیشه در حال تغییر تکنولوژی، مهم است که جلوتر از منحنی ها بمانیم.
تحلیلی که در ادامه می آید بر روی داده های Stack Overflow (SO) است. وب سایت SO مسلماً بزرگترین و محبوب ترین وب سایت پرسش و پاسخ در جامعه توسعه دهندگان است («توسعه دهنده» به معنای کلی هر کسی که کد می نویسد). در حال حاضر، روزانه حدود ten میلیون بازدیدکننده دارد و twelve.six میلیون کاربر دارد که فراتر از بازدیدهای ساده، در وب سایت فعال بودند (به عنوان مثال، یک سؤال/پاسخ یا یک نظر/ویرایش ارسال کردند). ما معتقدیم که رتبه بندی زبان های برنامه نویسی بر اساس محبوبیت آنها در SO تخمین خوبی از محبوبیت واقعی آنها است.
ما یک شاخص محبوبیت برای زبان های برنامه نویسی را محاسبه کرده ایم که میانگین سه عامل است: تعداد سؤالات روزانه، تعداد کاربران متمایز روزانه و تعداد بازدید سؤالات. برای شناسایی یک زبان، برچسب های اختصاص داده شده به پست ها را در نظر می گیریم. به عنوان مثال برای جاوا اسکریپت تگ های زیر را در نظر می گیریم:
برچسب هایی مانند "%javascript%"
یا برچسب هایی مانند "%jquery%"
یا برچسب هایی مانند "%js>%" - تگ با "js" به پایان می رسد، به عنوان مثال. "node.js"
یا برچسب هایی مانند "%extjs%" - شامل "extjs4" و دیگران است
برای تعداد سوالات روزانه، تعداد سوالاتی که در هر روز برای هر زبان برنامه نویسی پرسیده می شد را محاسبه می کنیم.
برای محاسبه تعداد کاربران متمایز، تعداد کاربران متمایزی را که برای هر زبان برنامه نویسی سوالی پرسیده اند/پاسخ داده اند، نظر ارسال کرده اند یا سوال/پاسخی را ویرایش کرده اند در هر روز شمارش می کنیم.


https://rizy.ir/9O7M

Report this page